dzieci

19.02.2019

II dzień ferii

 przebiegł również interesująco  dzieci w skupieniu oglądały przedstawienie teatralne pt. ”Opowieści z teczki Profesora Książeczki” i czynnie brały udział w przedstawieniu jako aktorzy oraz po spektaklu opowiadały o swoich wrażeniach w luźnych rozmowach. Poza tym dziś w Domu Kultury odwiedził nas pies policyjny „KENO” wraz ze swoim opiekunem funkcjonariuszem policji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. panem Sebastianem Adamczykiem, który opowiedział jak wygląda praca policjanta oraz jak bronić się przed psami oraz jaką przyjąć pozycję  w razie ataku.  Dzieci mogły pogłaskać psa policyjnego. Jednak największą atrakcją był radiowóz policyjny z Komisariatu Policji w Rokicinach do którego dzieci mogły wsiąść zobaczyć jak wygląda od wewnątrz, uruchomić syreny policyjne, skuć się prawdziwymi kajdankami.

Również nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się żółwie wodne które hoduje jeden z uczniów naszej szkoły. Dzieci mogły również podziwiać jaszczurki agamę brodatą  oraz pająki.

W międzyczasie dzieci mogły grać w cymbergaja, pin-ponga, piłkarzyki, gry edukacyjne oraz układać puzzle. 

 Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń i zabaw.

Aktualności

I Bieg Niepodległości w Będkowie

06.11.2019

Zapraszamy do udziału w I BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI w Będkowie

Pobierz regulamin

Czytaj więcej...
Wieczór wspomnień i Brzustowie

06.11.2019

Informacja Sołectwa Brzustów "Wieczór wspomnień i Brzustowie"

Czytaj więcej...
100 litrów krwi na 100-lecie województwa łódzkiego

06.11.2019

Akcja „100 litrów krwi na 100-lecie województwa łódzkiego"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce krwi pod hasłem: „100 litrów krwi na 100-lecie województwa łódzkiego”, akcja będzie trwała do 31.12.2019 roku.   Jeśli zdecydujecie się Państwo na przyłączenie do naszej akcji, prosimy o podanie hasła „100 litrów krwi na 100-lecie województwa łódzkiego” przed oddaniem krwi. Krew możecie Państwo oddać w Punktach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  –  dokładne adresy na stronie: http:// www.krwiodawstwo.pl/44/punkty-pobran - krew można oddać między innymi w TOMASZOWSKIM CENTRUM ZDROWIA, ul. JANA PAWŁA II 35, TEL. 44 724 08 07.

Czytaj więcej...
biblioteka

10.10.2019

Popołudnie z biblioteką

Nikogo nie trzeba przekonywać o zaletach czytania książek. 8  października br. Uczniowie klasy Vb wraz z wychowawczynią p. Agatą Karlińską udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Błażeja Stolarskiego. Było to już ich drugie spotkanie z księgozbiorem gminnym. Na początku wybrali sobie książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i chętni uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty. Tym samym kształcili umiejętność głośnego czytania. Następnie uczyli się wypełniać karty czytelnicze, zobowiązania i karty książek. Na zakończenie spotkania uczyli się między sobą w grupach, jak wypożyczać książki. Zapoznali się również z najnowszymi wydaniami młodzieżowymi. Dla niektórych było to nowe doświadczenie, które pozwoliło im pogłębić wiedzę o pracy bibliotekarza. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.

Czytaj więcej...
biblioteka

10.10.2019

  

Czytaj więcej...
zbiórka darów

09.10.2019

 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka