zimowisko

25.02.2019

zimowisko szkolne w Zakopanem

Skończyły się ferie. Grupa uczniów z ZSG w Będkowie drugi tydzień spędziła na zimowisku w Zakopanem, które po raz dwunasty na Harendzie zorganizowała p.Renata Wochna. Opiekunowie: p.Ewa Misiak i p.Agata Karlińska.

Dzień 1

Przyjazd do Zakopanego, zakwaterowanie w przyjaznej od lat willi „Anna”, pyszny obiad, lodowisko, Msza św. W kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie, zajęcia świetlicowe.

Dzień 2

Wizyta w zmodernizowanym nowoczesnym Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, wjazd na Wielką Krokiew, skocznię im. Stanisława Marusarza, panorama Zakopanego, zwiedzanie miasteczka skoczków, śnieżny labirynt, lodowisko, McDonald.

Dzień 3

Wjazd na Gubałówkę, spacer po szczycie, podziwianie panoramy Tatr, zabawy na śniegu, lepienie bałwanków,  zjazdy ze stoku  na „jabłuszkach”, świetlicowe gry zręcznościowe (piłkarzyki, tenis stołowy).

Dzień 4

Wizyta u gawędziarza Adama Gąsienicy w Izbie Regionalnej w Murzasichlu, spacer po Krupówkach, zakup pamiątek, lodowisko, konkurs plastyczny „Widokówka z Zakopanego”, konkurs literacki.

Dzień 5

Kulig i ognisko z kiełbaskami w leśniczówce pod Nosalem, gry i zabawy multimedialne w sali odkryć w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, Krupówki, siłownia na dworze, dyktando, quiz o Tatrach, podsumowanie wszystkich konkursów, w tym konkursu czystości, wręczenie nagród i pamiątek uczestnikom zimowiska.

Dzień 6

Pakowanie, zakup oscypków, powrót do domu. 

Aktualności

święta

19.04.2019

  

Czytaj więcej...
szkolenie

15.04.2019

SZKOLENIE

 

Czytaj więcej...

11.04.2019

 

Czytaj więcej...
pisanki

08.04.2019

W niedzielę 7 kwietnia 2019r. odbył się w Będkowie XVI Powiatowy Konkurs Pisanek i Palm Wielkanocnych organizowanych przez Wójta Gminy Będków Dariusza Misztala oraz Starostę Powiatu Tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. pani Poseł  na sejm Anna Milczanowska, pan Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba oraz pani Przewodnicząca Rady Powiatu Wacława Bąk.

Swoje prace wystawiły wszystkie gminy z powiatu tomaszowskiego reprezentowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z poszczególnych gmin.

Komisja konkursowa w składzie:

- Anna Milczanowska – posłanka na sejm

- Mariusz Węgrzynowski -  Starosta Powiatu Tomaszowskiego

- Agnieszka Zagóra - Kierownik WTZ w Rudniku

- Michał Pająk – etnograf

Komisja oceniała prace w 5 kategoriach:

- pisanka tradycyjna

- pisanka współczesna

- palma tradycyjna

- palma współczesna

- stół wielkanocny.

 

Podczas oceniania przez komisję  prac konkursowych wystąpiła młodzież szkolna z Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego w Będkowie pod przewodnictwem pana Jacka Wochny oraz zespoły ludowe z naszej gminy Fajne Babki oraz Ludowiacy od Będkowa.

 

Koła Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu zdobyły następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

I miejsce w kategorii pisanka tradycyjna  zdobyło KGW Dębniak gm. Ujazd

I miejsce w kategorii pisanka współczesna zdobyło KGW Brzustów gm. Inowłódz

I miejsce w kategorii palma tradycyjna zdobyło KGW Nowe Chrusty gm. Rokiciny

I miejsce w kategorii palma współczesna zdobyło KGW Anopol, Teodozjów gm. Czerniewice

I miejsce w kategorii stół wielkanocny zdobyło KGW Sokołówka gm. Żelechlinek

Za udział w konkursie nagrody otrzymały:

- KGW Sokołówka gm. Rzeczyca

- KGW Będków gm. Będków

- KGW Węgrzynowice gm. Budziszewice

- KGW  Tarnowska Wola gm. Lubochnia

- KGW Łazisko gm. Tomaszów

 

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim gminom z naszego powiatu za uczestnictwo w konkursie, zaproszonym gościom za przybycie oraz mieszkańcom naszej gminy jak i również paniom ze wszystkich KGW z gminy Będków na czele z paniami KGW Brzustów które zaangażowały się  w organizację  i pomoc w przygotowaniu  XIV Powiatowego Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych.  

Czytaj więcej...
egzamin

04.04.2019

Informacja Wójta Gminy Będków Dariusza Misztala

 

Czytaj więcej...
kiermasz

04.04.2019

 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka