konkurs

04.03.2019

konkurs wiedzy pożarniczej

W dniu  01.03.2019r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Będkowie odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” W którym uczestniczyło 21 dzieci z ZSG w Będkowie.  Turniej otworzył prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP druh Adam Kawnik który powitał zaproszonych gości w osobach: Wójta Gminy Będków Dariusza Misztala, przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Maz. kapitana Ernesta Lecha, wiceprezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP  RP druha Janusza Staniszewskiego, sekretarza Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP druhnę Jolantę Burczyńską, nauczycielkę z ZSG, przygotowującą uczestników do turnieju Panią Iwonę Przewoźnik  oraz uczniów biorących udział w konkursie.

Przewodniczącym jury turnieju był oficer z KP PSP kpt.  Ernest Lech, który przed rozpoczęciem konkursu odbył z uczniami prelekcję odnośnie bezpieczeństwa oraz pracy strażaka. Pozostałymi członkami komisji egzaminacyjnej byli druh  Janusz Staniszewski oraz druh  Adam  Kawnik.

W pierwszym etapie eliminacji uczestnicy mieli do rozwiązania test, który składał się z 20 pytań.

Do drugiego etapu (część ustna) zakwalifikowały się  4 osoby, które zdobyły największą liczbę punktów: Były to:

- Monika Hrabska  - 11 punktów

- Dawid Papiewski  - 11 punktów

- Kornelia Krych  - 11 punktów

- Weronika Michalak – 11 punktów

W części ustnej, każdy z finalistów odpowiadał na 5 pytań. Zwyciężczynią turnieju została Monika Hrabska. Drugie miejsce zajął Dawid Papiewski, a trzecie Weronika Michalak. Monika Hrabska będzie reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w dniu 14 marca br. w Komendzie Powiatowej PSP w Tomaszowie Maz. Na zakończenie wręczono uczestnikom nagrody, dyplomy oraz drobne upominki.

Aktualności

wolontariat

01.03.2019

WOLONTARIAT

 

Czytaj więcej...
FERIE

26.02.2019

to już jest koniec......

Czas ferii zimowych dobiegł końca. Uczestniczyło w nich 85 dzieci z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, że taka forma wypoczynku zimowego cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Wójt Gminy Będków Dariusz Misztal serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i organizację ferii dla dzieci z naszej Gminy.  To dzięki Waszej pomocy takie przedsięwzięcie było możliwe.SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

-  Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej  w Będkowie Pani Marioli Golińskiej

-  Warsztatom Terapii Zajęciowej w Rudniku m.in. Pani prezes Danucie Koryckiej, Pani Kierownik Agnieszce Zagóra,   wraz z pracownikami:

   Pani Małgorzacie Jałmużna,  Pani Darii Konowalskiej, Pani Małgorzacie Boczek,

   Pani Marcie Błoch, Pani Dorocie Gernand - Kliefoth ,Panu  Jackowi Szulcowi, Panu Radosławowi Stolarskiemu.

- nauczycielom - emerytom : Pani Barbarze Horowskiej , Pani Alicji Szczepanik

- nauczycielom z ZSG w Będkowie : Pani Anecie Strzeleckiej, Pani Anecie Chrustowskiej, Pani Małgorzacie Piwowarskej, Pani Karolinie Kozub, Pani Annie Maciaszek – Badek, Pani Małgorzacie Dudaszek, Panu  Jackowi Wochnie.

- dzieciom, które uświetniły swoim występem artystycznym spotkanie przy ognisku

- firmie  F.P.H „KARCZEWSKI” za częściowe sponsorowanie wędlin  na ognisko

- firmie P.P.H.U „Pau – Mar” Michał Błoch - za pieczywo na ognisko

    Oraz wszystkim uczestnikom ferii.

Czytaj więcej...
zimowisko

25.02.2019

zimowisko szkolne w Zakopanem

Skończyły się ferie. Grupa uczniów z ZSG w Będkowie drugi tydzień spędziła na zimowisku w Zakopanem, które po raz dwunasty na Harendzie zorganizowała p.Renata Wochna. Opiekunowie: p.Ewa Misiak i p.Agata Karlińska.Dzień 1Przyjazd do Zakopanego, zakwaterowanie w przyjaznej od lat willi „Anna”, pyszny obiad, lodowisko, Msza św. W kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie, zajęcia świetlicowe.Dzień 2Wizyta w zmodernizowanym nowoczesnym Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, wjazd na Wielką Krokiew, skocznię im. Stanisława Marusarza, panorama Zakopanego, zwiedzanie miasteczka skoczków, śnieżny labirynt, lodowisko, McDonald.Dzień 3Wjazd na Gubałówkę, spacer po szczycie, podziwianie panoramy Tatr, zabawy na śniegu, lepienie bałwanków,  zjazdy ze stoku  na „jabłuszkach”, świetlicowe gry zręcznościowe (piłkarzyki, tenis stołowy).Dzień 4Wizyta u gawędziarza Adama Gąsienicy w Izbie Regionalnej w Murzasichlu, spacer po Krupówkach, zakup pamiątek, lodowisko, konkurs plastyczny „Widokówka z Zakopanego”, konkurs literacki.Dzień 5Kulig i ognisko z kiełbaskami w leśniczówce pod Nosalem, gry i zabawy multimedialne w sali odkryć w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, Krupówki, siłownia na dworze, dyktando, quiz o Tatrach, podsumowanie wszystkich konkursów, w tym konkursu czystości, wręczenie nagród i pamiątek uczestnikom zimowiska.Dzień 6 Pakowanie, zakup oscypków, powrót do domu. 

Czytaj więcej...
OGNISKO

22.02.2019

co dobre szybko się kończy....

No i niestety nadszedł czas zakończenia ferii co nie oznacza, że dzisiejszy dzień był mniej intensywny od poprzednich. Zakończył się występem dzieci dla babć i dziadków oraz wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek były również tańce i wspólne biesiadowanie do zachodu słońca.Mamy nadzieję że rodzice oraz dzieci są zadowoleni z organizacji ferii przez Wójta Gminy Będków i że kolejne taki przedsięwzięcia będą cieszyły się coraz większym powodzeniem.DZIĘKUJEMY !!!!

Czytaj więcej...
OGNISKO

21.02.2019

będzie się działo

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI, RODZICÓW, DZIADKÓW ORAZ BABCIE NA JUTRZEJSZE OGNISKO tj. 22.02.2019r.KTÓRE ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ.15:00 NA TERENIE WTZ W RUDNIKU.OBOWIĄZKOWO PROSIMY O ZABRANIE DOBREGO HUMORU😃😃

Czytaj więcej...
krzesła

22.02.2019

stare - nowe

już dziś trafiły do szkoły odnowione krzesełka które czekają na dzieci w sali 21. Krzesełka zostały pomalowane, naprawione i mamy nadzieję że będą służyły przez długi czas 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka