INFORMACJA

14.07.2022

Konkurs na stanowisko ds. inwestycji

Ogłoszenie o naborze

Czytaj więcej...

INFORMACJA

30.06.2022

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 24 czerwca 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Będkowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Wójt Gminy Dariusz Misztal złożył serdeczne życzenia wszystkim uczniom. Szczególne podziękowania i gratulacje skierował do żegnających się już ze szkołą ósmoklasistów, stwierdzając, że będą godnymi ambasadorami naszej gminy. Tego dnia nie zabrakło wzruszeń, kwiatów i podziękowań. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni za naukę, frekwencję oraz aktywną działalność na rzecz szkoły. Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji :)

Czytaj więcej...

INFORMACJA

24.06.2022

BIESIADA ŚWIĘTOJAŃSKA

W dniu 18 czerwca 2022 r. odbyła się Biesiada Świętojańska zorganizowana przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Głównym punktem programu był Konkurs na Najpiękniejszy Wianek, w którym wzięło udział KGW z Drzazgowej Woli zdobywając wyróżnienie – serdecznie gratulujemy Na scenie oprócz lokalnych artystów zaprezentowały się nasze zespoły ludowe – „Fajne Babki” i „Ludowiacy od Będkowa”, które otrzymały pamiątkowe statuetki. Gwiazdą wieczoru była Krystyna Giżowska. Na zakończenie odbył się pokaz ognia w wykonaniu grupy Stage Horizon. Poniżej fotorelacja.

Czytaj więcej...

INFORMACJA

17.06.2022

PRZYGODY Z TATĄ

Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą „Przygoda z Tatą”. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego. Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki – to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/. Planowane konkurencje na trasie gry:1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim2. konkurencja celnościowa – rzuty do kosza3. konkurencja szybkościowa – rodzinna sztafeta4. element integracji – wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli5. element twórczy – układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem7. konkurencja sprawnościowa – przejście toru przeszkód8. konkurencja lekkoatletyczna – pchnięcie kulą/piłką lekarską9. gra w golfa10. gra „niespodzianka” – do zaliczenia wylosowane zadanieOrganizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

Czytaj więcej...

INFORMACJA

17.06.2022

28. Targi Rolne Agrotechnika i Wojewódzkie Dni Pola

W dniach 11-12 czerwca odbyły się 28. Targi Rolne Agrotechnika i Wojewódzkie Dni Pola zorganizowane przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. To wydarzenie podczas którego mogliśmy oglądać m.in. pokazy polowe pracy maszyn rolniczych, wystawy zwierząt hodowlanych, pokaz pracy psa pasterskiego. Wartym obejrzenia był również kiermasz kwiatowy i konkurs lepienia pierogów połączony z degustacją. Wydarzenie uświetniały występy zespołów ludowych. Gminę Będków reprezentował zespół „Ludowiacy od Będkowa" :)

Czytaj więcej...

INFORMACJA

15.06.2022

DZIEŃ REYMONTA

Dzień Reymonta to Ogólnopolska Impreza Artystyczna, którą od wielu lat niestrudzenie organizuje Marcel Szytenchelm. Wydarzenie to zawsze cieszyło się dużą popularnością i przyciągało tłumy, tak też było w tym roku podczas XXIII edycji. Uroczystość zaczęła się w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej przed Kufrem Reymonta. Wystąpiło tam kilka zespołów z naszego województwa. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej gminy. Gminę Będków reprezentował zespół „Fajne Babki” i Wójt Gminy Będków Dariusz Misztal, który w swoim przemówieniu podkreślił związek Reymonta z ziemią będkowską. Z ulicy piotrkowskiej barwny korowód przeszedł na Dworzec Fabryczny. Następnie wszyscy uczestnicy wsiedli w pociąg i udali się do Lipiec Reymontowskich, gdzie odbyła się druga część imprezy. Było barwnie, kolorowo i bardzo wesoło:)

Czytaj więcej...

INFORMACJA

30.05.2022

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA GMINNY DZIEŃ DZIECKA :)

MOC ATRAKCJI - WSTĘP WOLNY :)

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO

27.05.2022

27 MAJA - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA :)

Czytaj więcej...

INFORMACJA

23.05.2022

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

Zapraszamy serdecznie :)

Czytaj więcej...

INFORMACJA

20.05.2022

Kolejne wsparcie dla Akademii Sportu w Będkowie

Dobra współpraca zaowocowała kolejnym wsparciem dla Akademii Piłkarskiej Będków. W ramach programu "Organizacja Turniejów Piłki Nożnej na Terenie Wiejskim" zostały przekazane środki w kwocie 14.000 zł. To kolejna dotacja, która w niedługim czasie została przekazana Akademii Piłkarskiej. W podpisywaniu umowy uczestniczyli Wójt Gminy Będków Dariusz Misztal, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba oraz Prezes Akademii Piłkarskiej w Będkowie Dariusz Kupka.

Czytaj więcej...

WARSZTATY

16.05.2022

WARSZTATY MALOWANIA WITRAŻY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

Czytaj więcej...

święto

08.05.2022

8 MAJA - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

"Biblioteka jest instytucją, która całym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy" JAN PAWEŁ IINajserdeczniejsze życzenia dla wszystkich bibliotekarzy, samych pogodnych dni oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Czytaj więcej...

święto

06.05.2022

OBCHODY DNIA 3 MAJA POŁĄCZONE Z DNIEM STRAŻAKA

Obchody 3 Maja, z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski, mieszkańcy Gminy Będków rozpoczęli uroczystą mszą świętą. Liturgia, której przewodniczył ksiądz proboszcz Krzysztof Nowak odprawiona została w intencji Ojczyzny oraz wszystkich strażaków w przeddzień święta św. Floriana.Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy pod przewodnictwem Wójta Gminy Będków Dariusza Misztala, Zastępcy Wójta Gminy Mariusza Świderskiego, Skarbnika Gminy Anny Bijoch oraz Przewodniczącego Rady Gminy w Będkowie Jarosława Błocha udali się przed pamiątkową tablicę poświęconą poległym żołnierzom gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przez zaproszonych gości wśród których byli Wicedyrektor Szkoły – Renata Rechcińska, Ksiądz Proboszcz - Krzysztof Nowak, Radny Rady Powiatu Tomaszowskiego – Jan Balcerek, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP oraz Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP - druh Tadeusz Cisowski, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz Przedstawiciele opiekunów Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego - Pani Radna Alina Walicka, Pani Katarzyna Ozga. Wójt Gminy Dariusz Misztal zabierając głos przybliżył historyczny aspekt uroczystości 3 Maja i odniósł go do współczesnej sytuacji politycznej. Dodatkowym akcentem tej uroczystości było udekorowanie strażaków odznakami za wysługę lat oraz medalami za zasługi dla pożarnictwa. Wspólnie spędzony czas umilał prezentujący się w repertuarze patriotycznym oraz strażacko-biesiadnym zespół „Ludowiacy od Będkowa”.

Czytaj więcej...

święto

03.05.2022

3 MAJA - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Czytaj więcej...

20.04.2022

Zapraszamy seniorów na bezpłatne webinarium

 

Czytaj więcej...

zdjecia

09.04.2022

INFORMACJA

Informujemy, że w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 12 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8:41 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena).

Czytaj więcej...

PLAKAT

25.03.2022

Kolejne pieniądze dla naszej gminy

Cyfrowa Gmina Będków Na cyfryzację naszej gminy pozyskaliśmy 100 000 złotych środki zewnętrzne 100% - wkład własny gminy 0%

Czytaj więcej...

PLAKAT

25.03.2022

Pomoc dla utrzymujących lochy i prosięta – nabór wniosków trwa, a ARiMR wypłaca już wsparcie

Wnioski o wsparcie hodowcy loch i prosiąt, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19, mogą składać do 29 kwietnia 2022 r. Dotychczas do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po taką pomoc zgłosiło się 7,16 tys. rolników. Ubiegają się o wsparcie w kwocie 145,8 mln zł. ARiMR rozpoczęła wypłatę pieniędzy, a na konta 3,6 tys. rolników wpłynęło już ponad 84 mln zł z tego tytułu.https://www.gov.pl/.../pomoc-dla-utrzymujacych-lochy-i...

Czytaj więcej...

informacja

17.03.2022

KURS CHEMIZACYJNY

zapraszamy :)

Czytaj więcej...

informacje

16.03.2022

INFORMACJA

Dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok – już można składać wnioski15 marca ARiMR rozpoczęła przyjmowanie wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok. Od ubiegłego roku dokumenty można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Główną zmianą w tegorocznym naborze jest wprowadzenie uzupełniającej płatności podstawowej (UPP).Wnioski o dopłaty można składać od 15 marca do 16 maja 2022 r. Kto złoży wniosek po tym terminie – jednak nie później niż do 10 czerwca 2022 r. – będzie miał pomniejszone należne płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Natomiast zmiany do już złożonych wniosków będzie można wprowadzać bez żadnych konsekwencji do 31 maja 2022 r. Poprawki złożone po tym terminie, lecz nie później niż do 10 czerwca 2022 r., będą wiązały się z pomniejszeniem należnych płatności o 1 proc. za każdy dzień zwłoki.https://www.gov.pl/.../doplaty-bezposrednie-i-obszarowe-z...

Czytaj więcej...

Aktualności

INFORMACJA

30.06.2022

WAŻNE

UWAGA

Czytaj więcej...
zdjecia

28.06.2022

INFORMACJA

Festiwal „A może byśmy tak do... Tomaszowa” – Tomaszów Mazowiecki 2022 [PROGRAM]

W weekend 2 i 3 lipca 2022 roku na TOMASZOWSKICH BŁONIACH przy Arenie Lodowej odbędzie się Festiwal „A może byśmy tak do... Tomaszowa". Nie zabraknie gwiazd ani dodatkowych atrakcji – serdecznie zapraszamy.

Program Festiwalu:

SOBOTA – 2 LIPCA 2022 R.

PLAC KOŚCIUSZKI

15 – Wystawa aut zabytkowych

16.30 – Przejazd aut zabytkowych ulicami miasta

TOMASZOWSKIE BŁONIA

17 – Oficjalne rozpoczęcie Festiwalu „A może byśmy tak… do Tomaszowa”

17.30 – Hubert Gach

19 – Zespół MEZO

20.30 – Zespół ENEJ

22 – DJ

24 – Zakończenie

NIEDZIELA – 3 LIPCA 2022 R. TOMASZOWSKIE BŁONIA

16 – Miejskie Centrum Kultury

17.15 – DOBRY CHMIEL

18 – DAVE BO

18.30 – NATALIA SIKORA

21 – Zespół MIG

22.30 – Zespół KOMBII

24 – Zakończenie

 

 

2 LIPCA

(sobota w godz. 10-16) STREFA SPORTU – PRZYSTAŃ MIEJSKA

Turniej Piłki Plażowej Kadetów i Juniorów – „Z piaskownicy do mistrzostwa”

3 LIPCA

(niedziela w godz. 15-19)

Prezentacja tomaszowskich klubów sportowych; treningi pokazowe, tor przeszkód dla najmłodszych.

STREFA MIESZKAŃCA – TOMASZOWSKIE BŁONIA ( sobota 2 LIPCA w godz. 16-19, niedziela 3 LIPCA w godz. 15-19)

„Świat Przedszkolaka”:

- stoisko z kiermaszem książek, animacje, warsztaty – Biblioteka

- stoisko promocyjne, malowanie portretu hr. Ostrowskiego – Muzeum

- działania plastyczne, sportowe, animacyjne – MCK

- animacje, gry i zabawy, konkursy, eksperymenty – Przedszkola  

Czytaj więcej...
zdjecia

27.06.2022

INFORMACJA

W związku z kolizją z istniejącą infrastrukturą oraz brakiemmożliwości uruchomienia w zaplanowanym terminie urządzeńprzejazdowych na przejeździe kolejowym kat. B w km 123,541, liniakolejowa nr 001 Warszawa Zach. - Katowice, droga powiatowa nr 1508Epomiędzy m. Czarnocin a m. Remiszewice, przystanek osobowy Wolbórka,zostało  PRZEDŁUŻONE ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGOoraz utrzymanie tymczasowej organizacji ruchu DO DNIA 28.06.2022 r.

Czytaj więcej...
INFORMACJA

24.06.2022

BIESIADA ŚWIĘTOJAŃSKA

W dniu 18 czerwca 2022 r. odbyła się Biesiada Świętojańska zorganizowana przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Głównym punktem programu był Konkurs na Najpiękniejszy Wianek, w którym wzięło udział KGW z Drzazgowej Woli zdobywając wyróżnienie – serdecznie gratulujemy Na scenie oprócz lokalnych artystów zaprezentowały się nasze zespoły ludowe – „Fajne Babki” i „Ludowiacy od Będkowa”, które otrzymały pamiątkowe statuetki. Gwiazdą wieczoru była Krystyna Giżowska. Na zakończenie odbył się pokaz ognia w wykonaniu grupy Stage Horizon. Poniżej fotorelacja.

Czytaj więcej...
święto

23.06.2022

23 CZERWCA - DZIEŃ OJCA

Wszystkim Ojcom składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, cierpliwości, wielu powodów do uśmiechu i dumy ze swoich dzieci Wójt Gminy BędkówDariusz Misztal

Czytaj więcej...
INFORMACJA

23.06.2022

INFORMACJA

:)

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka