foto

15.09.2023

Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Czytaj więcej...

Płatność dla małych gospodarstw

17.08.2023

Płatność dla małych gospodarstw – sprawdź, czy to się opłaca.

                         eWniosekPlus

Czytaj więcej...

dach

08.03.2023

Ogłoszenie Wójta Gminy Będków o naborze wniosków dot. usuwania azbestu i wyrobów azbestowych 2023r

OGŁOSZENIEWÓJTA GMINY BĘDKÓWo naborze wniosków na dofinansowanie zadań zzakresu usuwania azbestui wyrobów azbestowych z terenu GminyBędków w roku 2023Osoby zainteresowane usunięciem składowanych wyrobów azbestowych ze swoich nieruchomościach mogą złożyć wypełniony wniosek wraz z dokumentacją fotograficzną zdeponowanego azbestu w terminie 8 lutego 2023 r. do 31 marca 2023 r. w Urzędzie Gminy Będków. Usługę odbioru i utylizacji wyrobów zawierających azbest w 100% pokrywa Gmina Będków.Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Będków. Wnioski złożone po ww. terminie nie będą uwzględniane w bieżącym roku.Informuje się, że realizacja zadania usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Będków w roku 2023 r. będzie możliwa po uzyskaniu dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W przypadku, gdy wniosek o dofinansowanie złożony przez Gminę nie zostanie zakwalifikowany do dofinansowania zadanie nie będzie realizowane.Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Będków tel. 44 725 70 10.Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej gminy oraz w sekretariacie Urzędu Gminy Będków.pobierz wniosek

Czytaj więcej...

plakat

08.03.2023

Ogłoszenie Wójta Gminy Będków o naborze wniosków dot. usuwania folii rolniczych 2023r

pobierz wniosek

Czytaj więcej...

azbest

27.12.2022

''Usuwanie i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Będków w roku 2022”

Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi  na zadanie pn. " Usuwanie i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Będków w roku 2022”

Czytaj więcej...

INFORMACJA

14.11.2022

POZNAJ POLSKĘ

Dofinansowanie wycieczek dla dzieci z naszej szkoły :)

Czytaj więcej...

INFORMACJA

09.11.2022

Dofinansowanie dla OSP Będków

Kolejne wsparcie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego - pozyskaliśmy kwotę 20 000 złotych dla OSP Będków na zadanie pn. "Zwiększenie potencjału ratowniczego ochotniczych straży pożarnych województwa łódzkiego"

Czytaj więcej...

konsultacje

28.10.2022

Konsultacje projektu uchwały w sprawie wprowadzenia ’’Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2023”

Zarządzenie nr 77/2022 Wójta Gminy Będków z dnia 28 października 2022 r. Projekt uchwały w sprawie wprowadzenia "Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok"Formularz zgłoszeń uwag i opinii dotyczących projektu uchwały Rady Gminy w Będkowie

Czytaj więcej...

święto

07.09.2022

DOŻYNKI GMINNO-PARAFILANE W BĘDKOWIE 2022

Dożynki to czas podziękowań Bogu i rolnikom za ich trud. W tym roku gospodarzem uroczystości było sołectwo Będków. Pięknie, muzycznie, poetycko i przede wszystkim z humorem:)Składamy podziękowania oraz wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy włączyli się w organizację Dożynek Gminno-Parafialnych w Będkowie

Czytaj więcej...

INFORMACJA

14.07.2022

Konkurs na stanowisko ds. inwestycji

Ogłoszenie o naborze

Czytaj więcej...

INFORMACJA

30.06.2022

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 24 czerwca 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Będkowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Wójt Gminy Dariusz Misztal złożył serdeczne życzenia wszystkim uczniom. Szczególne podziękowania i gratulacje skierował do żegnających się już ze szkołą ósmoklasistów, stwierdzając, że będą godnymi ambasadorami naszej gminy. Tego dnia nie zabrakło wzruszeń, kwiatów i podziękowań. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni za naukę, frekwencję oraz aktywną działalność na rzecz szkoły. Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji :)

Czytaj więcej...

INFORMACJA

24.06.2022

BIESIADA ŚWIĘTOJAŃSKA

W dniu 18 czerwca 2022 r. odbyła się Biesiada Świętojańska zorganizowana przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Głównym punktem programu był Konkurs na Najpiękniejszy Wianek, w którym wzięło udział KGW z Drzazgowej Woli zdobywając wyróżnienie – serdecznie gratulujemy Na scenie oprócz lokalnych artystów zaprezentowały się nasze zespoły ludowe – „Fajne Babki” i „Ludowiacy od Będkowa”, które otrzymały pamiątkowe statuetki. Gwiazdą wieczoru była Krystyna Giżowska. Na zakończenie odbył się pokaz ognia w wykonaniu grupy Stage Horizon. Poniżej fotorelacja.

Czytaj więcej...

INFORMACJA

17.06.2022

PRZYGODY Z TATĄ

Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą „Przygoda z Tatą”. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego. Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki – to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/. Planowane konkurencje na trasie gry:1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim2. konkurencja celnościowa – rzuty do kosza3. konkurencja szybkościowa – rodzinna sztafeta4. element integracji – wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli5. element twórczy – układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem7. konkurencja sprawnościowa – przejście toru przeszkód8. konkurencja lekkoatletyczna – pchnięcie kulą/piłką lekarską9. gra w golfa10. gra „niespodzianka” – do zaliczenia wylosowane zadanieOrganizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

Czytaj więcej...

INFORMACJA

17.06.2022

28. Targi Rolne Agrotechnika i Wojewódzkie Dni Pola

W dniach 11-12 czerwca odbyły się 28. Targi Rolne Agrotechnika i Wojewódzkie Dni Pola zorganizowane przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. To wydarzenie podczas którego mogliśmy oglądać m.in. pokazy polowe pracy maszyn rolniczych, wystawy zwierząt hodowlanych, pokaz pracy psa pasterskiego. Wartym obejrzenia był również kiermasz kwiatowy i konkurs lepienia pierogów połączony z degustacją. Wydarzenie uświetniały występy zespołów ludowych. Gminę Będków reprezentował zespół „Ludowiacy od Będkowa" :)

Czytaj więcej...

INFORMACJA

15.06.2022

DZIEŃ REYMONTA

Dzień Reymonta to Ogólnopolska Impreza Artystyczna, którą od wielu lat niestrudzenie organizuje Marcel Szytenchelm. Wydarzenie to zawsze cieszyło się dużą popularnością i przyciągało tłumy, tak też było w tym roku podczas XXIII edycji. Uroczystość zaczęła się w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej przed Kufrem Reymonta. Wystąpiło tam kilka zespołów z naszego województwa. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej gminy. Gminę Będków reprezentował zespół „Fajne Babki” i Wójt Gminy Będków Dariusz Misztal, który w swoim przemówieniu podkreślił związek Reymonta z ziemią będkowską. Z ulicy piotrkowskiej barwny korowód przeszedł na Dworzec Fabryczny. Następnie wszyscy uczestnicy wsiedli w pociąg i udali się do Lipiec Reymontowskich, gdzie odbyła się druga część imprezy. Było barwnie, kolorowo i bardzo wesoło:)

Czytaj więcej...

INFORMACJA

30.05.2022

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA GMINNY DZIEŃ DZIECKA :)

MOC ATRAKCJI - WSTĘP WOLNY :)

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO

27.05.2022

27 MAJA - DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA :)

Czytaj więcej...

INFORMACJA

23.05.2022

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

Zapraszamy serdecznie :)

Czytaj więcej...

INFORMACJA

20.05.2022

Kolejne wsparcie dla Akademii Sportu w Będkowie

Dobra współpraca zaowocowała kolejnym wsparciem dla Akademii Piłkarskiej Będków. W ramach programu "Organizacja Turniejów Piłki Nożnej na Terenie Wiejskim" zostały przekazane środki w kwocie 14.000 zł. To kolejna dotacja, która w niedługim czasie została przekazana Akademii Piłkarskiej. W podpisywaniu umowy uczestniczyli Wójt Gminy Będków Dariusz Misztal, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba oraz Prezes Akademii Piłkarskiej w Będkowie Dariusz Kupka.

Czytaj więcej...

WARSZTATY

16.05.2022

WARSZTATY MALOWANIA WITRAŻY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

Czytaj więcej...

Aktualności

Ferie 2023

18.01.2023

''Gmina Będków zaprasza na wspólne ferie zimowe!''

Zapraszamy

Czytaj więcej...
turniej

18.01.2023

Gmina Będków zaprasza turniej 1/8 finału CEV

Zapraszamy

Czytaj więcej...
azbest

27.12.2022

''Usuwanie i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Będków w roku 2022”

Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi  na zadanie pn. " Usuwanie i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Będków w roku 2022”

Czytaj więcej...
zdjecia

23.11.2022

Grant sołecki – Zacharz

Grant sołecki – ZacharzCała wartość zadania 15 000,00 złDotacja z budżetu Województwa Łódzkiego 12 000,00 złDotacja z Urzędu Gminy – 3 000,00 złSołectwo Zacharz zakupiło dwa klimatyzatory oraz  wykonało niezbędne prace remontowo – budowlane. Poniżej fotorelacja 🙂

Czytaj więcej...
zdjecia

23.11.2022

Grant sołecki – Teodorów

Grant sołecki – Teodorów

Cała wartość zadania 25 790,20 zł

Dotacja z budżetu Województwa Łódzkiego 12 000,00 zł

Dotacja z Urzędu Gminy – 13 790,20 zł Dzięki pozyskanym środkom mieszkańcy Teodorowa mają piękną nową altanę w której będą mogli organizować spotkania integracyjne . Poniżej fotorelacja 🙂

Czytaj więcej...
zdjecia

23.11.2022

Grant sołecki – Rzeczków

Grant sołecki – Rzeczków

Cała wartość zadania 13 999,52 zł

Dotacja z budżetu Województwa Łódzkiego 12 000,00 zł

Dotacja z Urzędu Gminy – 1 999,52 zł Sołectwo Rzeczków zakupiło stół ze stali nierdzewnej oraz wykonało wymianę starej instalacji elektrycznej, wymianę wszystkich lamp na lampy energooszczędne ledowe, zostały również wykonane niezbędne prace remontowo – budowlane. Poniżej fotorelacja 🙂

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka